'ODTÜ'leri sil komünist olursun'

 | Mustafakemalpasa.NET
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 'ODTÜ'leri sil komünist olursun' 07.03.2013 16:41

'ODTÜ'leri sil komünist olursun''ODTÜ'leri sil komünist olursun'


Öğrencilerle bir araya gelen Bakan Zafer Çağlayan ilginç gençlik bir anısını paylaştı.


Bu haber 1167 kez okundu.

Bakan Çağlayan, TOBB ETU öğrencileri ile "Rol modelim- İş'te Adamım" toplantısının konuğu oldu.

Çağlayan, öğrencilerle gençlik anılarını paylaştı.

'KOMÜNİST OLURSUN'

Çağlayan, “İlk tercihlerim ODTÜ mühendislik bölümleriydi. Babam ODTÜ’leri sil komünist olursun dedi. Ama ODTÜ’de okumamak içimde ukdedir" dedi. Çağlayan, TOBB ETU öğrencileri ile "Rol modelim- İş'te Adamım" toplantısının konuğu oldu.

Babasının tavsiyesini dinleyen Çağlayan, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden  mezun oldu. 


'DERDİM POLEMİK DEĞİL'

Türkiye'nin Nisan'da 2012 büyüme rakamları açıklandığında yaklaşık 800 milyar dolar milli gelire ulaştığının görüleceğini belirten Çağlayan, soruları da yanıtladı.

"Gaz- fren tartışması çok uzamadı mı?" diye soran bir işletme öğrencisine Çağlayan şu sözlerle yanıt verdi: "Merkez Bankası benim rakibim değil. Kararnameyle başkanı seçilen bir kuruluş. Merkez Bankası kanununu da isterse hükümet değiştirir. Onlar talep biz arz yönlü bakıyoruz. Türkiye ortalama en az yüzde 6 büyümek zorundadır. Büyüme Merkez Bankası’nın değil benim işim. Derdim polemik değil."

 Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/-odtu-leri-sil-komunist-olursun-/ekonomi/ekonomidetay/07.03.2013/1677472/default.htmEtiketler: Türkiye , ODTÜ , Merkez Bankası , TOBB , Zafer Çağlayan , Gazi Üniversitesi , Apple , dolar , 2012 , Çağlayan , Türkiye'nin , olursun

Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.mustafakemalpasa.net/
*Mustafakemalpasa.NET - Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Mustafakemalpasa.NET